Španělsko – riviéra Costa Brava

Vítejte, právě jste zavítali na stránky věnované Španělsku a hlavně jedné z jeho nejkrásnějších středomořských riviér, neboli Costa Bravě. Tato dvěstě kilometrů dlouhá Španělská riviéra se nachází na samém severu v Katalánsku a vine se od Barcelony až k hranici s Francií. A proč jsme si vybrali právě Španělsko a Costa Bravu? Jednoduše proto, že tato nádherná prosluněná riviéra toho může nabídnout opravdu hodně. Čěhož si také každý rok všímá více a více návštěvníků právě i z České republiky. Celý region láká svými čitými písčitými plážemi, které kontrastují s příkrými skalnatými útesy. Což dohromady vytváří symbiózu opravdu nádherných zátok. Kromě přírody se však Costa Brava a Katalánsko, můžou pochlubit i dalšími divy. Například přívětivými lidmi, výbornou kuchyní a bohatou historií zdejší oblasti.

Vítejte na stránkách o riviéře Costa Brava ve Španělsku

Právě proto vznikl i tento web, aby vás jednoduše a srozumitelně seznámili se spoustou zajímavých a užitečných informací o Španělsku a Costa Bravě. Chtěli bychom vám ukázat nejenom turistická lákadla, jako jsou slunné pláže, přístavní promenády, zábavní centra a aquaparky, ale i s jedinečnou kulturou zdejších lidí, městy a jejich zajímavou tisíciletou historií nebo právě výbornou zdejší kuchyní. Zároveň zde naleznete i ryze praktické informace týkající se dopravy, cen, dostupnosti služeb nebo předpovědi počasí. Jednoduše doufáme, že vám tyto stránky pomůžou se získáním zajímavých informací a zajištění krásné a poklidné dovolené. Nebo se zde můžete jen tak začíst a mezi řádky si vzpomenout na vaší dovolenou zde a radostné chvíle, kdy jste tento kouzelný kraj navštívili.

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou virtuální návštěvu těchto stránek o Španělsku a Costa Bravě, ale následně pak i tu skutečnou!