Umělecké město Cadaqués

Cadaqués je malé pobřežní městečko v okrese Alt Emporda. Trvale zde žije 2.640 obyvatel. Město se nachází uvnitř 1.5 kilometru dlouhé zátoky na konci poloostrova Cap de Creus. Je to tedy spíše v severní části pobřeží Costa Brava. Díky tomu, že městečko leží spíš bokem od hlavních dopravních tepen je tu větší klid.

Pokračování článku »

Palamós

Palamós je středně velké okresní městečko v kraji Baix Empordà, v provincii Girona v Katalánsku. Trvale zde žije kolem 16. tisíc obyvatel. Dokonce je známo i přesné datum založení města a to 3.12.1279. Král Petr III. Aragonský totiž potřeboval založit nový přístav, protože ten v Torroella de Montgrí (kousek na severu) už přestal svojí kapacitou dostačovat.

Palamós se nachází na severním konci širokého zálivu, který je velmi populární pro koupání. Je zde totiž nádherná cca 4 kilometry dlouhá a poměrně široká písčitá pláž. V zálivu jsou pak ideální podmínky také pro plachtění a windsurfing.

Pokračování článku »

Město L’Escala

L’Escala je menší město v okrese Alt Empordà v Katalánsku.  Město se nachází na severu Costa Bravy cca 40 kilometrů od francouzských hranic. L’Escala se poměrně rychle rozrůstá, v roce 2001 tu žilo 5.823 obyvatel a v zápětí v roce 2009 už 10.140 obyvatel. Město se nachází na jižním konci širokého zálivu Roses v zátoce Montgó. Escala je oblíbeným turistickým letoviskem, důležitou roli zde ale hraje i rybolov. Každoročně se zde koná tradiční festival věnovaný vyhlášenému zdejšímu úlovku – ančovičkám.

Pokračování článku »

Luxusní marina Empuriabrava

Město s krkolomným názvem Empuriabrava je úplně jiné, než ostatní města v okolí. Nachází se v nejsevernějším kraji Girona v zátoce Bahia de Rosas pouhých 20 km od hranic s Francií. Jedná se o luxusní marinu, která je údajně jednou z největším na světě. Ve zkratce jde tedy o město, jenž je doslova prošpikované kanály, které nahrazují v některých částech města silnice a ulice. Přímo u domu, tady může mít každý zaparkovanou svojí loď. Vodních kanálů je ve městě prý až 30 kilometrů.

Pokračování článku »

Sant Feliu de Guíxols

Sant Feliu de Guíxols je středně velké město s 21.977 obyvateli (v roce 2009) zhruba uprostřed riviéry Costa Brava. Město je oblíbeným cílem turistů. Ti sem jezdí především do letovisek Sant Pol a S’Agaró, které jsou de facto součástí východní části města. Přímo ve městě jsou dvě krásné písčité pláže Playa de Sant Feliu a Sant Pol. Obě pláže jsou přes jeden kilometr dlouhé. Hned vedle první jmenované pláže je také rozsáhlý městský přístav. Zbytek pobřeží města pak tvoří rozdrobené skály, které už jenom dotváří krásnou atmosféru města.

Sant Feliu de Guixols

Pokračování článku »

« Starší články