Cestovní pojištění na Costa Bravu

Chystá se do Španělska třeba právě na Costa Bravu? Tak to byste si rozhodně měli přibalit i kvalitní cestovní pojištění. Přímo zde vám odhalíme tajemství, která se týkají cestovního pojištění a jak vybrat to nejlepší. Kromě toho pro vás máme tipy na srovnávače pojištění, ve kterých si můžete zdarma a nezávazně porovnat různé nabídky od mnoha pojišťoven.

Po krásné a bezstarostné dovolené touží všichni.

Pokračování článku »

Restaurace a kavárny na Costa Bravě

Neoddělitelnou součástí dovolené pro mnoho lidí je návštěva místních kaváren, restaurací a barů. Stejně jako u nás se i ceny restaurací a barů na Costa Bravě velice liší, ostatně stejně jako u nás. Čím blíže k centru, tím vyšší jsou ceny. V centru velkých měst a turistických letovisek se dobře najíte do deseti euro. Ovšem všechny nápoje jako nám velmi blízké pivo, bývají v restauraci velmi drahé. A to až pro nás nepředstavitelné ceny pěti euro za půllitr a to v běžné restauraci nikoliv Ritzu.

Pokračování článku »

Jak je to s vodou ve Španělsku aneb pitná a užitková voda

Ve Španělsku, co se týká vody, panuje úplně jiná situace, než třeba u nás. Ne že by jí zde byl akutní nedostatek, ale díky subtropickému podnebí s ní Španělé hospodaří úplně jinak. Velmi důležitou informací, kterou je potřeba si uvědomit je, že voda ve Španělských vodovodech není pitná a zvláště v letních měsících se může projevovat její nedostatek ! A to dokonce i té pitné. To vede k zajímavému chování místních obyvatel, zatímco zmíněnou užitkovou vodou z vodovodů se silně plýtvá. Mimo jiné i proto, že je velmi silně chlorovaná. S pitnou vodou se naopak pečlivě šetří a k pití a na vaření se používá prakticky výhradně voda balená. Na druhou stranu díky masovému prodeji této vody jsou i v přepočtu na naše peníze její ceny v obchodech velmi nízké v přepočtu 30 centů za 1.5 litrovou láhev.

Pokračování článku »

Svátky a dny volna ve Španělsku

Při rozhodování o termínu vaší dovolené je vždy důležité brát v úvahu, jestli nepřipadá na nějaké místní svátky nebo dny volna. Které můžou být sice v průběhu dovolené příjemným kulturním zpestřením, ale při samotné cestě naopak nepříjemným překvapením. V těch dnech totiž obvykle nic nefunguje, včetně obchodů a služeb. Doufáme, že s tím aby vás nepotkala nějaká takováto nepříjemná zkušenost, vám pomůže i tato stránka se seznamem všech Španělských svátků:

Pokračování článku »