Sdílet na Facebooku

Sympatická vesnička Tamariu

Tamariu je malá přímořská vesnička s pouhými 260 stálými obyvateli. Administrativně je součástí města Palafrugell, která má asi 20. tisíc obyvatel a leží cca 4km na západ ve vnitrozemí. Pokud byste se chtěli ještě lépe zorientovat, tak se koukněte na mapu pod tímto článkem nebo vězte, že se Tamariu nachází spíše v severní části Costa Bravy 50 km od Francozských hranic. Zdejší kraj se jmenuje Girona (španělsky Gerona) a patří mezi turisty k nejoblíbenějším.

Podle počtu obyvatel by se mohlo zdát, že Tamariu je opravdu malé městečko, ale vězte, že alespoň v létě tomu pravdu tak není. V Tamariu je totiž určitě více domů, než stálých obyvatel. U hlavní písčité pláže, která leží v menším zálivu jsou namačkány několikapatrové apartmány, hotely a bary a tvoří tak centrum městečka. Směrem na sever do kopců se pak táhnou především menší přízemní a jedno patrové stavby.

Město leží v opravdu unikátní krajině. Hlavní pláž má krásný jemný a žlutý písek (pravděpodobně z části navezený) zatímco všude okolo se nacházejí skály, které se zvedají v desítky metrů vysoké stěny. Pokud tedy sežene dobré ubytování, můžete mít v Tamariu opravdu úchvatné pohledy na moře.

Fotogalerie

 

 

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.