Sdílet na Facebooku

Město L’Escala

L’Escala je menší město v okrese Alt Empordà v Katalánsku.  Město se nachází na severu Costa Bravy cca 40 kilometrů od francouzských hranic. L’Escala se poměrně rychle rozrůstá, v roce 2001 tu žilo 5.823 obyvatel a v zápětí v roce 2009 už 10.140 obyvatel. Město se nachází na jižním konci širokého zálivu Roses v zátoce Montgó. Escala je oblíbeným turistickým letoviskem, důležitou roli zde ale hraje i rybolov. Každoročně se zde koná tradiční festival věnovaný vyhlášenému zdejšímu úlovku – ančovičkám.

Přímo v obci se nachází pozůstatky starověkého města Empúries, založeného řeckými kolonisty a později obývaného Féničany a Římany. Toto pra-město bylo údajně založeno již roku 575 př. nl.

  

Když se podíváme na samotné městečko, tak historické jádro se nachází směrem na sever. Domy jsou tu hustě vedle sebe a svírají uličky. Uprostřed je místní kostel, který je sice poměrně velký, ale jinak poměrně strohý. Náměstíčka tu jsou opravdu malá. Za zmínku stojí jen krásně vydlážděné a palmami obehnané Plaça de Víctor Català. Směrem na jih na konci zátoky se nachází přímo uprostřed města pláž. Je asi 700 metrů dlouhá, písčitá a o hlavní sezonu značně přelidněná.

Hned vedle pláže se nachází městský přístav, který je opravdu obrovský. Má snad čtyři velké části a kotví zde stovky hlavně menších lodí.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.