Sdílet na Facebooku

Luxusní marina Empuriabrava

Město s krkolomným názvem Empuriabrava je úplně jiné, než ostatní města v okolí. Nachází se v nejsevernějším kraji Girona v zátoce Bahia de Rosas pouhých 20 km od hranic s Francií. Jedná se o luxusní marinu, která je údajně jednou z největším na světě. Ve zkratce jde tedy o město, jenž je doslova prošpikované kanály, které nahrazují v některých částech města silnice a ulice. Přímo u domu, tady může mít každý zaparkovanou svojí loď. Vodních kanálů je ve městě prý až 30 kilometrů.

Zajímavostí je, že Empuriabrava je opravdu novým a moderním městem. Žije zde 8.000 stálých obyvatel, ale v letní sezoně zde počet lidí vzroste až na 80.000. Přímo ve městě je 1.3 kilometrů dlouhá a 150 metrů široká pláž lemovaná řadou hotelů. Život se zde koncentruje kolem dvou širokých bulvárů a to Passeig Maritim bezprostředně u moře a pak na o jeden blok vzdálené Avinguda de Fages de Climent. Zbytek města pak tvoří hlavně residenční čtvrti. Na severu jsou především luxusnější a větší domy, přímo u kanálů. Na jihu města se pak nacházejí hlavně běžné menší domy a apartmány, které nejsou přímo u kanálů.

Další velkou zajímavostí je, že ještě před 50. lety zde byla jenom vlhká bažina. Respektive se zde hodně pěstovala rýže, která má ráda mokro a vodu. První plány na vybudování Empuriabravii vznikly v roce 1964, základ města pak byl dostavěn v roce 1975. Zdejší luxusní nemovitosti se staly hitem zejména v Německu.

Empuriabrava má také svoje malé soukromé letiště (ICAO kód : LEAP), které se využívá především na komerční skoky padákem. Administrativně je součástí 3 km do vnitrozemí vzdáleného městečka Castellón de Ampurias, které je paradoxně o hodně menší, než součastná Empuriabrava.

Nedaleko města je řecko-románská akropole Sant Martí d’Empúries, která určitě stojí za návštěvu. Mezi přírodní zajímavosti pak patří mokřady Parque Natural de Aiguamolls de l’Empordà. Městem také protéká a ústí zde do moře řeka Rio Muga.

Kanály města Empuriabrava

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.