Sdílet na Facebooku

Divoká Calella

Calella je pobřežní městečko v kraji Costa del Maresme v Katalánsku. Ve městě samotném dnes žije  přes 18 000 obyvatel. Město si prošlo velmi bouřlivým vývojem o čemž svědčí, že ještě v roce 1980 zde žila jen polovina lidí co dnes. Z Calelly se totiž stalo oblíbené turistické letovisko, které může nabídnout nádhernou sto metrů širokou a několik kilometrů dlouhou pláž. Přitom nabízí služby a zábavu, které naleznete jedině ve velkém městě. Calella je vzdálená 58 km od Barcelony. Na kopci na jihu města stojí maják, který navádí lodě a zároveň platí za symbol města.

Pláž a nábřeží města

Zajímavostí je, že před příchodem turistů v 60. letech 20. století se město věnovalo hlavně výrobě textilu a rybolovu. Calelle dominuje maják, který byl postaven v roce 1859. Dalšími dominantami jsou dvě věže známé jako „Les Torretes“, což jsou pozůstatky linky telegrafu postavené v polovině 19. století. Věže se nachází ještě o půl kilometru dál na západ, na kopečku který není zrovna moc dobře přístupný.

Calella je vůbec zajímavé městečko.Hlavní zdejší atrakce velkolepá pláž, která je opravdu dlouhá a široká, doplněná pobřežní promenádou s palmami ostře kontrastuje se starým středem města, který tvoří jen úzké uličky se skrovným náměstíčkem Placa Ayuntamento a nedalekým kostelíkem. I v těchto úzkých uličkách ale dovede být v noci dost živo. Velkou zajímavostí Calelly je i železnice. Její koleje totiž vedou hned vedle plážové promenády, takže z některých úseků pláže jsou vidět vlaky. Calella je zkrátka letovisko, kde si najde svojí zábavu snad každý.

Tip pro vás! Hlavní úsek pláže ve městě je dlouhý kolem 2 km, pokud ale chcete co nejvíce klidu, tak zamiřte na její jižní úsek, který je mnohem klidnější než střední a severní části. Jinak ještě doplníme, že pláž trvale drží modrou vlajku evropské kvality.

Pokud by vás ještě zajímaly jména nejznámějších a největších hotelů v Calalle, tak tady jsou. Třeba se hned můžete do jednoho z nich vydat. Určitě neprohloupíte, protože Calella je opravdu nádherné místo pro dovolenou, kde si najdete to „svoje“ opravdu každý návštěvník.

  • Hotel Mar Blau ***
  • Hotel Esplai ***
  • Hotel Raco D’en Pepé **
  • Hotel Amaika ****
  • Hotel Marítim ***
  • Hotel Espanya **
  • Hotel Olympic ***

Komentáře jsou uzavřeny.