Sdílet na Facebooku

Blanes – kouzelné městečko Costa Bravy

Přístavní městečko Blanes je považováno za jedno z nejhezčích a nejidiličtějších letovisek Costa Bravy. Vlastně už skoro ani do Costa Bravy ani nepatří, protože leží na samém jihu pobřeží právě na rozhraní Costa Bravy a Costa del Marasme. Blanes je charakteristické svou poklidnou atmosférou lázeňského města, které je zasazené do kulis starého rybářského přístavu a historickým centrem skládajícím se z hradu sv. Jana a obklopeného mohutnými hradbami se strážními věžemi. Možná také proto není Blanes jen oblíbeným cílem rekreantů, ale i výletníků. Dokonce sem jezdí několik výletních lodí.


Blanes ale samozřejmě nabízí mnoho radovánek i atrakcí pro všechny, nejenom tedy pro penzisty toužící po klidu. Centrum města je pověstné svými mnoha obchody a restauracemi, nepřeberným množstvím hotelů, pensionů i apartmánů, ale i bary a diskotékami, které lákají k příjemnému posezení a divoké zábavě. Velkou atrakcí Blanes je světoznámá botanická zahrada „Mar y Murta“, které má opravu úchvatnou parkovou úpravu. Co se týká hlavní sbírky, tak ta je zaměřena na středomořskou a severoafrické flórou a čítá více než 3000 druhů exotických rostlin.

Vyžití zde najdou i sportovci. A to zejména vyznavači vodních sportů jako jsou kanoistika, plachtění, windsurfing, vodní skútry, parasailing. Případně můžete využít autobusové spojení do Barcelony, kam jezdí autobus a zde navštívit třeba aquaparky Water World nebo Marineland.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.