Sdílet na Facebooku

Cestovní pojištění na Costa Bravu

Chystá se do Španělska třeba právě na Costa Bravu? Tak to byste si rozhodně měli přibalit i kvalitní cestovní pojištění. Přímo zde vám odhalíme tajemství, která se týkají cestovního pojištění a jak vybrat to nejlepší. Kromě toho pro vás máme tipy na srovnávače pojištění, ve kterých si můžete zdarma a nezávazně porovnat různé nabídky od mnoha pojišťoven.

Po krásné a bezstarostné dovolené touží všichni.

Cestovní pojištění patří mezi nepovinná pojištění. Je tak na rozhodnutí každého zda si ho před svou cestou zařídí a nebo ne. Náš názor je, že pokud už se rozhodnete vydat na prosluněnou ale dalekou Costa Bravu, tak se pojištění rozhodně vyplatí mít. Přeci jenom se jedná o riviéru vzdálenou více než 1.200 kilometru vzdušnou čarou od Prahy. Jenom pouhá cesta sem vás vyjde na několik tisíc korun a je úplně jedno jestli poletíte letadlem s cestovkou a nebo vyrazíte vlastním autem. Těch pár stovek se do pojištění rozhodně vyplatí investovat.

Pevně doufáme, že vás v tomto krátkém článku přesvědčíme, proč si zařídit kvalitní cestovní pojištění, a že to nemusí být ani moc drahé.

Kartička pojištěnce zachrání, ale nezaplatí všechno.
Kartička pojištěnce na cestování po Evropě možná stačí, ale rozhodně nezaplatí všechno.

Cestovní pojištění patří mezi nejčastěji prodávané pojišťovací produkty. Právě proto existuje mnoho možností jak ho získat a také jaké si vybrat. Na trhu je opravdu mnoho produktů. Cestovní pojištění od různých pojišťoven se velmi liší například:

  • pojistnými limity
  • co všechno je do pojištění zahrnuto
  • službami
  • podmínkami
  • samozřejmě i cenami!

Nejsnazší způsob jak získat cestovní pojištění je objednat si ho přímo se zájezdem od cestovní kanceláře. Pojištění od cestovek, ale bývá téměř vždy předražené. Důvod je ten, že cestovní kanceláře mají dohody s pojišťovnami. Ty jim obvykle nabízí paušální balíčky pojištění za vysokou cenu, ze které má cestovka následně ještě provizi. To samozřejmě neplatí vždycky, ale obecně je to bohužel velmi časté. Pojištění od cestovky se obvykle vyplatí jenom na opravdu dlouhé zájezdy nebo do exotických destinací. Toto pojištění se navíc samozřejmě netýká lidí, kteří chtějí vyrazit po vlastní ose.

Cestovní pojištění bývá rovněž častým bonusem k bankovním produktům, nejčastěji kreditním kartám. Pokud ale nemáte nejdražší platinovou kreditku, tak vězte, že toto pojištění bývá většinou velmi omezené. Opravdu hradí jenom základní věci a v omezených limitech plnění. Jako plnohodnotné cestovní pojištění je tedy většinou nevhodné.

Porovnejte si nejlepší nabídky cestovního pojištění online.

Kde najít nejlepší pojištění?

Nejlepším řešením pro naprostou většinu lidí zůstává zařízení si vlastního cestovního pojištění. V dnešní době je to i díky internetu opravdu jednoduché, pohodlné a levné. Stačí se podívat na internetové srovnávače jako Porovnej24.cz nebo Srovnejto.cz. Tady si na pár kliknutí vybere cíl vaší cesty, datum a vyplníte vaše osobní údaje. Následně vám systém přehledně vybere a srovná ty nejlepší nabídky pojištění. Vy si vyberete to, které nejlépe odpovídá vašim potřebám. Vybrané pojištění si pak na pár kliknutí objednáte a rovnou i můžete zaplatit kartou. Smlouva a další dokumenty vám přijdou na email případně v sms. To je jednoduše vše.

Při výběru cestovního pojištění se rozhodně neohlížejte na to, u které banky máte účet nebo u kterého pojišťovny sjednané pojištění. Cestovní pojištění se většině lidí vyplatí uzavírat jednorázově a na krátkou dobu. Vždy si tak vybírejte tu nabídku, kterou je v současnosti nejlepší na trhu a nejvíce odpovídá vašim potřebám. Pevně věříme, že sáhnete právě po tom nejlepším pojištění na Costa Bravu a i díky němu v této nádherné části Španělska prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

1 Komentář

Jde sjednat cestovní pojištění třeba i jen na pět dnů, nebo jen tři?

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.